Spotkanie opłatkowe - styczeń 2008Od lewej: Henryk Kapusta, Stanisław Proga, Henryk Obiedziński, bp Włodzimierz, Czesława Dąbrowska, Zdzisław Ciesielski, Urszula Falukiewicz
Od lewej: Henryk Kapusta, Stanisław Proga, Henryk Obiedziński, bp Włodzimierz, Czesława Dąbrowska, Zdzisław Ciesielski, Urszula Falukiewicz

Jak co roku, 6 stycznia w święto Trzech Króli, które w tym roku było w niedzielę, po uroczystej sumie, na zaproszenie proboszcza naszej parafii Bp. M. Włodzimierza Jaworskiego zebraliśmy się w sali parafialnej na noworocznym spotkaniu opłatkowym.

Dzielenie się opłatkiem
Dzielenie się opłatkiem


Bp M. Włodzimierz zaprosił na wspólny opłatek członków Rady Parafialnej, Chóru i Orkiestry wraz z żonami i mężami. Nie zapomniał też o ministrantach, igospodarzu cmentarza. Obecne były też młodsze parafianki, które korzystając z obecności organisty i śpiewaczek uczyły się żydowskiej pieśni i tańca, ponieważ w najbliższą niedzielę miały odbyć się Jasełka, a one występowały w roli dziewcząt izraelskich.

Bp M. Włodzimierz mówił, że dobrze jest, gdy najbliższe rodziny spotykają się przy wspólnych posiłkach i wielką radością napawa go fakt iż my, parafianie, którzy tworzymy jedną wielką rodzinę mariawicką , mamy okazję usiąść wspólnie przy stole, porozmawiać w tym szczególnie radosnym okresie Świąt Bożego Narodzenia.


Henryk Kapusta z tekstem „Babka i dziadek”
Henryk Kapusta z tekstem „Babka i dziadek”


Po wspólnej modlitwie, łamaliśmy się opłatkiem składając sobie noworoczne życzenia.

W trakcie obiadu przygotowanego dla tak licznego grona przez nasze niezawodne parafianki, wspólnie śpiewaliśmy znane kolędy oraz pod kierunkiem dyrygenta chóru brata Henryka Kapusty uczyliśmy się nowych, z repertuaru Eleni.


Bożena Ciesielska wczuwa się w rolę „nowoczesnej kobiety”
Bożena Ciesielska wczuwa się w rolę „nowoczesnej kobiety”


Przy deserze panowała już luźniejsza atmosfera. Pozwoliliśmy sobie na odczytanie kilku żartobliwych monologów na temat babć, babek, dziadków, kobiet i mężczyzn, wybranych na tę okazję przez s. Pelagię Jaworską. Czas płynął szybko, podczas rozmów i wspomnień.


Bolesława Mospinek czyta o ważności obu płci w monologu „Zły sen”
Bolesława Mospinek czyta o ważności obu płci w monologu „Zły sen”


Bp M. Włodzimierz ze wzruszeniem wspominał swoje etapy pracy w łódzkiej parafii. Przypomniał młodszym parafianom, że już w latach 1956-1960 pracował w naszej parafii jako diakon, następnie od roku 1983-1997 jako proboszcz.


Uczestnicy przy wspólnym stole
Uczestnicy przy wspólnym stole


W imieniu uczestników uroczystości opłatkowej brat H. Kapusta w serdecznych słowach podziękował za zaproszenie i życzył szacownemu gospodarzowi zdrowia, sił i wytrwałości w pracy dla dobra naszej parafii i Dzieła Wielkiego Miłosierdzia, a my wszyscy z wielką radością i werwą odśpiewaliśmy swojemu proboszczowi sto lat..


Bożena Ciesielska styczeń 2008

powrót