Spotkanie integracyjne chórów mariawickichW dniach 11-13 września w Bratoszewicach k/ Łodzi odbywały się „warsztaty” chóru „Mariawita”. Pod nazwą tą kryją się intensywne próby chórzystów z siedmiu parafii mariawickich połączone z wycieczką krajoznawczą do Łodzi oraz z wieczorkiem integracyjnym.

Zaraz po przyjeździe w wieczór czwartkowy odbyła się pierwsza próba śpiewu na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Rolniczych. Potem były rozmowy i spacery na świeżym powietrzu w ciekawej scenerii parku. Był z nami brat Zdzisław Kapusta.

Następnego dnia rano udaliśmy się na wycieczkę do Łodzi. Zgodnie z przygotowanym wcześniej planem uczestnicy zwiedzili zespół rezydencjonalno-fabryczny „Księży Młyn” przeszli się słynną ulicą Piotrkowską, zwiedzili kompleks rozrywkowo-handlowy Manufaktura (w tym Muzeum Fabryki) oraz weszli do Muzeum Kanału „Dętka” (dł. 143 m pod Placem Wolności. Towarzyszyła nam profesjonalna przewodniczka łódzka. Po atrakcjach turystycznych znowu stanęliśmy do szlifowania wspólnego śpiewania. Tym razem w pomieszczeniu świetlicy internatu szkolnego ćwiczyliśmy pieśni na uroczystość św. Franciszka do Łodzi.

Wieczorem na zaproszenie orkiestry z Woli Cytrusowej udaliśmy się do Syberii. Gościnność organizatorów mile zaskoczyła wszystkich chórzystów. Wspólny stół i podobna wrażliwość uczestników sprawiła, ze biesiada przebiegała w rodzinnej i ciepłej atmosferze.

Myślę, że spotkanie chórów i orkiestry jest niezwykle ciekawą inicjatywą w naszym kościele. Pozwala poznać się bliżej, umocnić w duchu mariawickim i podjąć kolejne działania dla naszego kościoła.

Galeria zdjęć:


J. Z. wrzesień 2008

Z życia Kościoła | Chór „Mariawita”