J A S E Ł K A - 11 stycznia 2009Jak co roku tak i w tym tradycji stało się zadość i w sali katechetycznej przy kościele ponownie wystawiono Jasełka Bożonarodzeniowe. Występy poprzedziła Msza z licznie zgromadzonymi parafianami. Po uroczystej sumie biskup M. Włodzimierz Jaworski zaprosił zgromadzonych parafian na akademię z udziałem dzieci i młodzieży naszego kościoła. Przedstawienie zostało przygotowane przez s. Pelagię Jaworską oraz wierne parafianki.

Gdy sala zapełniła się po same brzegi, przybyłych gości powitała s. Pelagia Jaworska. Pierwszą odsłonę poprzedziło wystąpienie Klaudii Kacprzyk i Sylwii Kobus. Po nich scena należała do „Adama i Ewy”. Akt ten ukazywał losy pierwszych ludzi w Raju. Oczekiwania na drugi akt, zapełnił wiersz w wykonaniu Klaudii Jaworskiej.

Odsłona druga należała do najmłodszych aktorów, którzy jak zwykle podbili serca publiczności swym urzekającym oddaniem „Zwiastowania i Narodzin Dzieciątka Jezus”. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi oklaskami poczym scenę zajęli najstarsi aktorzy z inscenizacją „Powitania Nowego Roku”. W akcie tym zostało pokazane co jest ważne w życiu i jakie są oczekiwania na następny rok.

Przedstawienie wypadło bardzo ładnie, mimo tego że trema oganiała występujących. Wszyscy aktorzy otrzymali w podziękowaniu brawa. Po występach mali parafianie dostali paczki od Mikołaja, które rozdawał sam biskup M. Włodzimierz Jaworski. Na koniec zostało zrobione wspólne zdjęcie poczym biskup podziękował wszystkim aktorom oraz publiczności zgromadzonej na przedstawieniu.

Klaudia Jaworska

Galeria zdjęć:


fot. K.Z. styczeń 2009

Z życia Kościoła