Uroczystość parafialna w Strykowie
26 lipca 2009 r.Niedziela, 26 lipca 2009 r. była jednym z ważniejszych dni w życiu strykowskiej parafii. Tego dnia przypada święto św. Anny - patronki tej parafii. Pełna świątynia wiernych ze Strykowa i okolic czynnie uczestniczyła w uroczystej sumie celebrowanej przez Ordynariusza Diecezji Śląsko - Łódzkiej biskupa M. Włodzimierza Jaworskiego.

Przy ołtarzu wspomagali go kapłani z pobliskich parafii: M. Szczepan z Dobrej, M. Bernard z Lipki, M. Robert z Woli Cyrusowej, M. Fidelis z Wierzbicy i strykowski proboszcz kpł. M. Kazimierz. Piękną naukę wygłosił kpł. M. Bernard, który mówił o życiu św. Anny* i konieczności wzorowania się na niej każdego chrześcijanina. Natomiast bp M. Włodzimierz przygotował zgromadzonych do przyjęcia Chrystusa do swego serca, przypominając przed komunią św. co to jest grzech i jakie zło czyni grzech na świecie.

Ceremonię nabożeństwa uświetniła muzyka t.j.śpiew chóru „Mariawita” pod dyrekcją br. Henryka Kapusty i melodii religijnych granych przez orkiestrę parafialną pod kierunkiem br. Krzysztofa Walczewskiego. Tradycyjnie po zakończonej mszy orkiestra, na placu przed kościołem, dała kilkunastominutowy recital, ku zadowoleniu zgromadzonych uczestników nabożeństwa.

Włodzimierz Grochocki


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

Galeria zdjęć:


fot. Jadwiga Znajdek lipiec 2009

Z życia Kościoła