Bierzmowanie w Strykowie  -  9 maja 2009 r.Jak co miesiąc 9 maja 2009 r. obchodziliśmy w strykowskiej parafii św. Anny Dzień Miesięcznej Adoracji Przenajświętszego Sakramentu. Piękny, słoneczny dzień zachęcił parafian do uczestnictwa w Adoracji, a i tradycyjnie, jak to w maju, o tej porze odprawiane jest nabożeństwo majowe.

Okazja wydawałoby się, podwójna do odwiedzenia świątyni. Przed godz. 17 prawie pełny kościół wiernych modlił się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Wśród zgromadzonych wyjątkowo dużo młodzieży oczekiwało na celebransa nabożeństwa.

Nie wszyscy uczestnicy uroczystości mieli świadomość trzeciej i jakże ważnej okazji przybycia do kościoła. Widok przed ołtarzem Br. Biskupa M. Włodzimierza Jaworskiego obok proboszcza kpł. M. Kazimierza Kaczmarskiego niektórych zdziwił. Ale młodzi ludzie nie byli zdziwieni. Oni wiedzieli, że to z ich powodu odwiedził parafię Ordynariusz Diecezji Śląsko - Łódzkiej naszego Kościoła. To w ich religijnym życiu kolejny wielki i ważny dzień. Tego dnia spłynęła na nich łaska dostąpienia do Sakramentu Bierzmowania. Po nabożeństwie Adoracji Br. Biskup Włodzimierz udzielił Sakramentu Bierzmowania 15 młodym parafianom. Na ich twarzach widać było podniosłość chwili i przejęcie, ale wspólny śpiew załagodził tremę. Ich słowa skierowane do Biskupa i wszystkich zgromadzonych - rodzin, koleżanek i kolegów oraz innych wiernych, świadczyły o dojrzałości religijnej i zrozumieniu znaczenia przyjmowanego Sakramentu.

Biskup Włodzimierz zwracając się przede wszystkim do tych młodych, którzy stali przed nim ze swymi opiekunami, przypomniał im jako chrześcijanom o ich obowiązkach, o czynieniu dobra, wrażliwości na potrzeby i krzywdy ludzi, a także o czerpaniu radości i satysfakcji z wykonywania tych obowiązków.

Ładny dzień i piękna uroczystość pozostaną długo w pamięci wiernych uczestniczących w uroczystości a nowo bierzmowanym prawdopodobnie na zawsze.


Włodzimierz Grochocki

 maj 2009

Z życia Kościoła