Wycieczka „Śladami Matriawityzmu: Leszno - Warszawa”
- 24 września 2011 r. -W sobotę, 24 września 2011 r. parafianie z Dobrej, Łodzi i Strykowa wraz z kapłanem Szczepanem Orzechowskim udali się na wycieczkę do Warszawy.

Po drodze odwiedziliśmy mariawicką Parafię w Lesznie. W kościele odmówiliśmy wspólną modlitwę. Następnie proboszcz - kpł. Franciszek Kubik serdecznie nas przywitał, przybliżył nam historię Leszna i parafii mariawickiej. Kościół w Lesznie ma ciekawe wnętrze - „koronkowe” drewniane elementy.

Następnie wyruszyliśmy na zwiedzanie stolicy. W Warszawie opiekowała się nami Pani przewodnik - parafianka warszawska - siostra Lena, towarzyszył nam także brat Felicjanem. Celem naszej wycieczki było, między innymi, szukanie śladów mariawickich na starym i nowym mieście. Zobaczyliśmy Kościół Przemienienia Pańskiego należący do oo. kapucynów, zgromadzenia do którego przynależał o. Honorat Koźmiński. Na ul. Miodowej mieliśmy okazję zobaczyć gmach Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, gdzie kształci się nasze duchowieństwo. Następie udaliśmy się na nowy i stary rynek gdzie oddaliśmy się podziwianiu pięknej zabudowy miejskiej i sakralnej. Spacerując Krakowskim Przedmieściem zobaczyliśmy miejsce, gdzie prawdopodobnie mieszkała Mateczka i kościół do którego uczęszczała. Zobaczyliśmy także Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Nike, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, barbakan, syrenkę warszawską i wiele innych ciekawych miejsc. Kolejną atrakcja dla młodszych i starszych uczestników wycieczki był przejazd metrem. Jest to jak wiemy jedyne metro w Polsce.

Na godzinę 18.00 udaliśmy się do naszego kościoła w Warszawie gdzie uczestniczyliśmy w młodzieżowej Adoracji Przenajświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie zostaliśmy zaproszeni przez proboszcza kpł. Karola Babi na poczęstunek przygotowany przez parafian. W czasie agape nie było końca śpiewom i rozmowom, aż nie chciało się wracać do domu.

Marta Walczewska, Stryków

Galeria zdjęć:


fot. Jadwiga Znajdek


 wrzesień 2011

Z życia Kościoła