Boże Ciało w naszej parafii w Łodzi
* 30 maja 2013 r. *Boże Ciało jest szczególnie ważnym świętem dla nas Mariawitów. Skupiamy się w tym dniu nad oddaniem czci Panu Jezusowi w Przenajświętszym Sakramencie. Bóg wskazał Mateczce na potrzebę szczególnego uwielbienia Przenajświętszego Sakramentu i nawoływał do szerzenia tej czci w całym świecie.

Boże Ciało jest to święto ruchome obchodzone w 60 dni po Zmartwychwstaniu Pańskim, w czwartek po święcie Trójcy Świętej. Święto to wprowadzono do kalendarza liturgicznego w XIII wieku. W Polsce obchody datuje się od 1320 roku.

Boże Ciała przypadało w roku 2013, w dniu 30 maja. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą. Następnie odbyła się procesja do czterech ołtarzy. Przy każdym ołtarzu odczytano fragment Ewangelii, śpiewano i grano pieśni eucharystyczne. Kapłan Kazimierz Kaczmarski- proboszcz Parafii ze Strykowa wygłosił naukę do wiernych. Podkreślił jak ważne jest zaniesienie Chrystusa wszędzie tam gdzie przebywa człowiek. Na zakończenie procesji Biskup Włodzimierz Jaworski udzielił błogosławieństwa Przenajświętszym Sakramentem na cztery strony świata.

„Twoja Cześć chwała Ty Wielki Panie. Na wieczne czasy niech nie ustanie”

J.Z.

Galeria zdjęć:


fot. J.Z.


 maj 2013

Z życia Kościoła