I Komunia Święta Dzieci w naszej parafii w Łodzi
- 12 maja 2013 r. -Klęczę przed Tobą Jezu kochany,
By Cię uwielbić w darze nam danym.

Dałeś nam siebie w Komunii cały,
A nasze serca drzwi otwierały,
Byś wszedł cichutko, dyskretnie wielce -
W malutkim chlebie, w wina kropelce.

Kocham Cię Jezu - tak z wiarą powtarzam.
Kocham Cię Jezu - z Twą wolą się zgadzam.
Kocham Cię Jezu Ty moc złego kruszysz.
Kocham Cię Jezu i to z całej duszy

           

 

W dniu 12 maja 2013 r., dzieci z drugiej klasy szkoły podstawowej przystąpiły do I Komunii św. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem dzieci przez Ojca Biskupa Włodzimierza Jaworskiego przed kościołem p.w. św. Franciszka z Asyżu i wprowadzeniem dzieci do kościoła. Piękne ubrania- białe sukienki i ciemne garniturki, podkreślały niezwykłość chwili.

Przed Mszą św. dzieci w wielkim skupieniu odmówiły pacierz. Już od września uczyły się modlitw, podstawowych prawd wiary zawartych w katechizmie Kościoła Starokatolickiego Mariawitów i pieśni. W przeddzień uroczystości, dzieci przygotowały swe serca na przyjęcie Pana Jezusa w sakramencie pokuty.

Przyjęcie I Komunii świętej odbyło się na uroczystej sumie; w czasie nabożeństwa dzieci trzymały zapalone świece. Jednocześnie było to święto dzieci z III klasy, które obchodziły rocznicę I Komunii św. Ojciec biskup skierował ciepłe słowa do dzieci, w których podkreślił aby kochały Pana Jezusa utajonego w Przenajświętszym Sakramencie i kochały swój Kościół.

Jadwiga Znajdek

Galeria zdjęć:


fot. K.Z.


 maj 2013

Z życia Kościoła