XVII pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Świątyni w Płocku
* 8 czerwca 2013 r. *W dniu 08.06.2013r., dzieci, które po raz pierwszy przyjęły w tym roku Komunię św. w swoich parafiach, przyjechały do Płocka do Świątyni Miłosierdzia i Miłości. Pielgrzymka dziękczynna za sakrament Ciała i Krwi Pańskiej miała na celu także wzmocnić radość z przyjęcia Pana Jezusa do małych serduszek, przybliżyć postać św. Marii Franciszki, miejsca Jej modlitwy, pracy i spoczynku.

Najważniejszą częścią programu pielgrzymki była uroczysta Msza św., w Świątyni przy ul. Kazimierza Wielkiego, na której Jezus uwielbiany był przez dziewczynki i chłopców ubranych w piękne stroje komunijne. Najbliższe osoby- rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, kapłani, katecheci wspólnie uczestniczyły w wielkim przeżyciu duchowym młodych pielgrzymów.

Biskup Naczelny Ludwik Jabłoński skierował serdecznie słowa do dzieci, w których podkreślił rolę adoracji i Komunii św. Po nabożeństwie i posiłku, kapłani oprowadzili dzieci po klasztornych zaułkach. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opwiadań o mariawickiej przeszłości. Następnie, same dzieci dały świadectwo wiary i przynależności wyznaniowej w wierszach i piosenkach prezentowanych w ogrodach klasztornych.

Pielgrzymka młodych mariawitów była bardzo wzruszająca, wniosła wiele radości, optymizmu i nadziei, że Dzieło Wielkiego Miłosierdzia będzie kontynuowane.

J.Z.

Galeria zdjęć:


fot. J.Z.


 czerwiec 2013

Z życia Kościoła