Pogrzeb Biskupa Antoniego M. Romana Nowaka
* 23 listopada 2013 r. *Odszedł do wieczności biskup M. Roman Nowak. Pan Bóg powołał Go w krótkim czasie po śp. kapłanie Łukaszu Kaczorku z Warszawy i śp. kapłanie M. Pawle Rudnickim z Krakowa. Kościół Starokatolicki Mariawitów poniósł bardzo bolesna stratę.

Śp. biskup Roman większość swojego kapłańskiego życia spędził w parafii Żarnówka (woj. mazowieckie), służył też w Cegłowie i Raszewie. Życiorys Biskupa Romana przedstawił bp Włodzimierz Jaworski prowadzący ceremonię pogrzebową w Dobrej. Miejsce spoczynku było wyrazem woli zmarłego. Powrócił do ziemi, z której się narodził. Na ostatniej drodze towarzyszyli biskupowi tłumy. Ludzie wspominają Go z serdecznością i wdzięcznością za gorliwość kapłańską, posługę słowa i sakramentów, za okazaną pomoc i uśmiech. Na pogrzebie odczytano kondolencje, które nadeszły od biskupów z bratnich kościołów. Kapłani mariawiccy dziękowali Bogu za życie bpa Romana swoją liczną obecnością i słowem. Kapłan Zbigniew przytoczył z wdzięcznością przesłanie, które zaproponował mu na początku drogi kapłańskiej śp. biskup Roman: „Jeśli chcesz zobaczyć Boga nie podnoś głowy wysoko ku górze, lecz ją opuść i spójrz na człowieka, to w nim znajdziesz Najwyższego”.

Rysunek: Natalia Pawlak

Dziękując Panu Bogu za naszych drogich kapłanów mariawickich, którzy tak bardzo ukochali Przenajświętszy Sakrament, Dzieło Miłosierdzia i drugiego człowieka, prosimy by przyjął ofiarę Ich życia i śmierci oraz obdarzył Ich wiecznym pokojem.

Jadwiga Znajdek

Galeria zdjęć:


fot. J.Z.


 listopad 2013

Z życia Kościoła