Rekolekcje w Bratoszewicach
* 20 - 22 marca 2013 r. *W dniach od 20 do 22 marca 2013 r., w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbyły się rekolekcje wielkopostne. Brała w nich udział młodzież mariawicka z klas I - IV liceum i technikum.

Rekolekcje prowadzili: - ojciec biskup M. Bernard Kubicki z Parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Szkaplerznej w Lipce,- brat kapłan M. Kazimierz Kaczmarski z Parafii pod wezwaniem św. Anny i św. Marcina w Strykowie.

Każdy dzień rozpoczynał się wspólną modlitwą. Rozważania dotyczyły : Pana Jezusa, Przenajświętszego Sakramentu, Najświętszej Maryi Panny, Mariawityzmu. W pierwszych dwóch dniach rekolekcji wraz z Kapłanem Kazimierzem zastanawialiśmy się nad naszą drogą wyboru. „Czy kocham Jezusa i jak mocna jest moja więź z Nim?” Było porównywane ludzkie życie do okrętu na morzu, w którym możemy wybrać, czy popłyniemy z Jezusem, czy z szatanem.

W ostatnim dniu rekolekcji zaszczycił nas swoja obecnością ks. bp Bernard Kubicki. Przybliżył nam ogólne idee mariawityzmu. Przypomniał, że jako Mariawici mamy wskazane w Objawieniach Mateczki naśladownictwo życia Maryi, tzn. życia prostego, zwyczajnego , a tym samym świętego. Uświadomił nam, że każdy z osobna na barkach nosi krzyż własnego życia. Prawidłowe decyzje skłaniają nas ku Bogu, a złe od Niego oddalają.

Julita Mielczarek i Marta Pasek

Galeria zdjęć: marzec 2013

Z życia Kościoła