Rekolekcje w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach
* 2 - 4 kwietnia 2014 r. *Pierwszego dnia odwiedził nas kapłan M. Stanisław Bankiewicz. Proboszcz Parafii w Grzmiącej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego wprowadził nas modlitwą w atmosferę rekolekcji. Zwrócił uwagę abyśmy się zastanowili kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Zaproponował żeby podczas Wielkiego Postu ograniczyć czas spędzony na surfowaniu w sieci, zatrzymać się, wyciszyć, przemyśleć swoje decyzje. Kapłan poruszył także ważność Sakramentów Świętych i Przykazań Bożych.

Drugiego i trzeciego dnia rekolekcje prowadził kapłan M. Kazimierz Kaczmarski, proboszcz Parafii w Strykowie. Rozważania poprzedzone były Adoracją, Drogą Krzyżową i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Kapłan prowadził rekolekcje poprzez liczne przykłady. Zadał nam pytanie czy w stu procentach czujemy się Mariawitami i czy wiemy co to dla nas znaczy.

Czas spędzony na rekolekcjach upłynął w przyjaznej i ciepłej atmosferze. Słowa kapłanów umożliwiły nam i zachęciły nas do wielu przemyśleń nad własnym życiem, w którym nie może nigdy zabraknąć Jezusa Chrystusa.

Julita Mielczarek, uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego

Galeria zdjęć: kwiecień 2014

Z życia Kościoła