Młodzieżowa adoracja Przenajświętszego Sakramentu w Świątyni
* Wielki Piątek - 3 kwietnia 2015 r. *„Nie żałujmy czasu na nawiedzenie Pana Jezusa, gdy samotny przebywa w kościele. O jaką niewymowną pociechę sprawi każdemu z nas ten czas, który spędzimy przed Przenajświętszym Sakramentem, i ile korzyści przyniesie...

Prośmy Go o wiele, o bardzo wiele, bo więcej nawet, niż się spodziewamy, dać nam może i da w życiu i wieczności...”

Już od 2010 roku, w Wielkopiątkowy wieczór, w murach Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku, razem z młodzieżą mariawicką z różnych parafii, spotykamy się na wspólnym czuwaniu przed Panem Jezusem ukrytym w Tajemnicy Ołtarza- Przenajświętszym Sakramencie.

Podobnie jak w ubiegłych latach, adoracja trwała w godzinach od 20 do 24. Nie zbrakło młodych i trochę starszych mariawitów z Płocka, Wiśniewa, Łodzi, Strykowa, Grzmiącej, Lipki, Dobrej, Mińska Mazowieckiego oraz być może innych parafii. Na modlitwie obecny był Biskup Naczelny- M. Ludwik. Wraz z młodzieżą z Wiśniewa przyjechał Kapłan Zbigniew. We wspólnej modlitwie towarzyszyli nam również subdiakon M. Fabian, oraz alumn seminarium- brat Kamil Czumaj.

Za rozważania podczas adoracji w Świątyni posłużyły nam słowa Pisma Świętego zapisane w Ewangelii św. Jana, w rozdziałach 13-19. Był to czas głębszego zasłuchania się naszych serc i dusz w słowa Samego Chrystusa, skierowane do Apostołów, a za Ich pośrednictwem także i do nas. Czas osobistego spotkania z Chrystusem Panem, napełniający nasze serca wiarą, nadzieją oraz balsamem Bożego pokoju.

„...To wam powiedziałem, przebywając z wami. Orędownik zaś, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój wam zostawiam, pokój Mój wam daję. Nie tak jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży wasze serce i ani się lęka!. Słyszeliście, co wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was.” J 14, 25-28

Uczestnik

Galeria zdjęć:


fot. J.Z.


 kwiecień 2015

Z życia Kościoła