Spotkanie Opłatkowe w naszej Parafii w Łodzi
* 18 stycznia 2015 r. *W dniu 18 stycznia 2015 r., jak co roku, Proboszcz Parafii w Łodzi - Ojciec Biskup Włodzimierz Jaworski, zaprosił Parafian na spotkanie opłatkowe. Na wstępie młodzież szkolna zaprezentowała Jasełka pt. „Cały świat kocha Jezusa”. Prowadzący: Wiktoria Boruszczak i Adam Grzelak zapraszali kolejne osoby do opowiadania o zwyczajach bożonarodzeniowych w Europie i na świecie. Okazuje się, że pomimo różnic kulturowych oraz dużych odległości, Święta Bożego Narodzenia, obchodzone są podobnie w różnych zakątkach świata. W społeczeństwach chrześcijańskich najważniejsza jest religia - świętowanie Narodzin Chrystusa, tradycja oraz bliskość rodziny. Nieważne jest czy Święty Mikołaj ubrany będzie w czerwony kożuch, czy w spodenki kąpielowe i klapki , nieważne czy prezenty przyniesie rano czy wieczorem i nieważne jest czy na kolacji wigilijnej podana będzie ośmiornica, faszerowany indyk, czy ryba w galarecie. Istotne jest by te wyjątkowe święta zachowały swój ciepły i rodzinny charakter.

Następnie najmłodsi uczniowie pokazali scenkę jasełkową przeplataną pięknym wykonaniem kolęd. Po części artystycznej dzieci i młodzież szkolna otrzymała paczki ze słodyczami.

Na koniec wszyscy obecni dzielili się opłatkiem z Biskupem i ze sobą nawzajem. Tradycja Bożonarodzeniowa ma jedną wspólną cechę. Są to Narodziny Jezusa i radość z Jego przyjścia na świat. Przecież On wszystkich nas jednoczy w jedną wielką rodzinę.

Jadwiga Znajdek

Galeria zdjęć:


Fot. Bartłomiej Stachlewski


 styczeń 2015

Z życia Kościoła