Wyjazd do Płocka w 155. rocznicę narodzin św. M. F. Kozłowskiej
* 27 maja 2017 r. *„Kochajcie Przenajświętszy Sakrament”   M.F. Kozłowska

Z takim przesłaniem w sobotę 27 maja 2017 roku pojechaliśmy do Płocka, by wspólnie modlić się w Świątyni Miłosierdzia i Miłości podczas wieczornej części całodobowej adoracji Przenajświętszego Sakramentu. Na nabożeństwie obecni byli: Biskup Naczelny - M. Karol, kapłan M. Mirosław, bracia diakoni - Paschalis i Hieronim, parafianie płoccy oraz pielgrzymi. Adorację prowadził brat Kamil Kolasiński.

Wspólne i indywidualne modlitwy, śpiew przy akompaniamencie gitary, przypomnienie fragmentów Dzieła Wielkiego Miłosierdzia przez Jakuba Maksińskiego z łódzkiej parafii a także chwile zadumy w katakumbach skłoniły nas do przemyśleń nad mariawickim powołaniem oraz nad ważną rolą Mateczki w życiu kościoła.

Po skończonym nabożeństwie, udaliśmy się do klasztornego ogrodu. Tam, w pierwszej kolejności, zaakcentowane zostały obchody 155. rocznicy urodzin Mateczki. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli prapremierę jednoaktówki Władysława Stanisława Gintera "Feliksa, czyli szczęśliwa", wystawioną przez młodzież z diecezji śląsko - łódzkiej ze specjalnym udziałem diakona Paschalisa. Opiekę merytoryczną nad tym przedstawieniem sprawowała katechetka Jadwiga Znajdek.

Po występach młodzieży wysłuchano krótkiej prelekcji Biskupa Naczelnego M. Karola Babi na temat znaczenia mariawityzmu w życiu każdego z nas i roli Założycielki.

Na zakończenie odbyło się ognisko. To był pogodny, majowy wieczór, pełen integracji i uśmiechu.

Paulina Olszówka

Galeria zdjęć:


Fot. Katarzyna Zawadzka


 maj 2017

Z życia Kościoła