Koncert mariawickiego chóru w StrykowieW niedzielę 28 stycznia 2007 r. w Domu Kultury w Strykowie zaprezentował swój dorobek artystyczny Chór Diecezji Śląsko - Łódzkiej „Mariawita”.

Chór przedstawił 12 kolęd, w tym kilka mało znanych, wybitnie mariawickich. Ponadto chór zaśpiewał kilka pieśni cerkiewnych, które były prezentowane w 2005 r. podczas festiwalu „Międzynarodowe Dni Muzyki Cerkiewnej” w Hajnówce, gdzie chór zdobył wyróżnienie. Każdy utwór był prezentowany i omawiany przez prowadzącego koncert brata Tomasza Boruszczaka z TVP 3. Sala Domu Kultury była wypełniona po brzegi, publiczność gromkimi nagradzała artystów po każdym utworze. Na zakończenie, na życzenie publiczności chór dwa razy bisował wykonując pieśni ekumeniczne.

Podziękowanie i uznanie dla chóru przekazali obecni na Sali honorowi patroni koncertu: Burmistrz Miasta- Gminy Stryków - pan Andrzej Jankowski z małżonką i Ordynariusz Diecezji Śląsko- Łódzkiej naszego Kościoła- Biskup Ludwik M. Jabłoński.

Chór zadedykował swój występ chorej dziewczynce ze Strykowa, aktywnie dotychczas działającej w chórze młodzieżowym przy Domu Kultury i tańczącej w tutejszym zespole muzycznym „Agat”. Dziewczynkę czeka skomplikowana operacja mózgu i są potrzebne pieniądze na związane z tym koszty. Zgromadzeni widzowie hojnie dawali datki do puszek przygotowanych przez pracowników Domu Kultury. Zebrano prawie tysiąc zł.

Chór składa serdeczne podziękowanie dla publiczności za serdeczne i miłe przyjęcie oraz dla dyrekcji Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji za pomoc w organizacji występu (plakaty, zaproszenia, scenografia i udostępnienie sceny na wcześniejsze próby).


Włodzimierz Grochocki

Galeria zdjęć:

Chórzyści przed koncertem

Chórzyści przed koncertem

Od lewej: Ewelina Perek i Justyna Kapusta

Od lewej: Ewelina Perek i Justyna Kapusta


Chór diecezjalny „Mariawita”

Chór diecezjalny „Mariawita”


Publiczność w Domu Kultury w Strykowie

Publiczność w Domu Kultury w Strykowie


Publiczność prosi o bis

Publiczność prosi o bis


Prowadzący koncert redaktor TVP3 Tomasz Boruszczak

Prowadzący koncert- redaktor TVP3 Tomasz Boruszczakfot. Konrad Kozłowski luty 2007

powrót