Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - 2003


Broszura z programem nabożeństw

Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan odbędzie się w dniach 18-25 stycznia. Hasło przewodnie - Ten skarb przechowujemy w glinianych naczyniach (2 Kor 4,7).

Nabożeństwach organizowane są przez Kościoły należące do Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Kościół Rzymskokatolicki. Tradycyjnie w ciągu Tygodnia modlitwy odbywają się codziennie w innych Kościołach.  Udział biorą w nich zarówno duchowni poszczególnych Kościołów, jak i wierni.

 

Homilia na dzień siódmy - Bp M. L. Jabłoński - Kościół Starokatolicki Mariawitów

Rozkład nabożeństw w organizowanych przez Łódzki Oddział PRE

 

W parafii mariawickiej w Łodzi, nabożeństwo z tej okazji odbyło się 22 stycznia. Uroczystą Mszę św. odprawił bp Ludwik Jabłoński. Homilię wygłosił ks. dr Andrzej Dąbrowski - Kanclerz Kurii Archidiecezji Łódzkiej. W nabożeństwie uczestniczyli także Księża z Kościołów wchodzących w skład Polskiej Rady Ekumenicznej oraz z Kościoła Rzymskokatolickiego. Tradycyjnie w nabożeństwie ekumenicznym wzięli udział klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego z Łodzi i Łagiewnik. Przybyli również Kapłani z okolicznych parafii  naszego Kościoła. Po nabożeństwie odbyła się agapa, w czasie której rozmawiano o współczesnych problemach ekumenicznych na terenie Łodzi.    

Księża podczas nabożeństwa

Wierni z różnych Kościołów zgromadzeni na nabożeństwie 

 


styczeń 2003

Aktualności | Ekumenia